به روز رسانی در 08:20:33 AM GMT

اینجا هستید: آرشیو آخرين اخبار آزادی ۲۷۵زندانی جرایم غیر عمد از زندانهای استان اردبیل

آزادی ۲۷۵زندانی جرایم غیر عمد از زندانهای استان اردبیل

نامه الکترونیک Print PDF

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل ، کریم‌الله محبوبی، مدیر نمایندگی ستاد دیه ی استان اردبیل  در بیست و پنجمین  جلسه ی ستاددیه ی استان  اظهار داشت: با تلاش‌های انجام شده از سوی ستاد دیه ی استان و هماهنگی با سایر دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه از ابتدای سال تاکنون ۲۷۵ زندانی جرایم غیرعمد  از زندانهای  استان اردبیل آزاد شده اند.

محبوبی گفت : میزان محکومیت این زندانیان بالغ بر ۱۹۱میلیارد و ۱۳۴میلیون ریال بوده است .

مدیر نمایندگی ستاد دیه ی استان  با تاکید به اینکه از این مبلغ ۴۹ میلیاردو۷۹۹میلیون  ریال بااخذ  گذشت از شاکات تامین شده، تصریح کرد: نزدیک به۱۰ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال نیز ازمحل  کمکهای خیرین استان درسال ۹۶پرداخت شده است.


او افزود: برخی از خیرین ستاددیه ی استان گمنام بوده و فقط برای  جلب رضایت خدا، اقدام به آزاد سازی زندانی می نمایند.


مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل از افزایش مبلغ بدهی زندانیان استان نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و گفت: به دلیل اثرات سوء زندانی شدن فرد بر اثر جرایم مالی تلاش براین است که از  زندانیان مستحق حمایت کرده و روند آزادسازی انها راتسریع نماییم .

محبوبی افزود: تلاش خواهیم کرد  تا در مهلت باقی مانده از سال زمینه آزادسازی ۵۵ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد را با حمایت‌ها و کمک‌های خیرین ،کارمندان دولتی و نهادهای مالی در سطح استان فراهم سازیم .

او تصریح کرد: در صورتی که حمایت دستگاه ها و نهادهای حمایتی تجمیع شود، می توان بسیاری از زندانیان غیر عمد را در آستانه عید از زندان های استان آزاد کرد.